Premijer liga : TEŽE OD OČEKIVANOG DO NOVIH BODOVA

DUBRAVA  31 : 30 METALAC

U utakmici između dva zagrebačka kluba pobjeda je teže nego očekivano pripala favoritima iz Dubrave. Prvih deset minuta igralo se gol za gol (5:5), a onda Veprovi u dvije minute serijom 4-0 odlaze na 9:5. U 27. minuti imala je Dubrava i +7 (18:11), a u svlačionicu se odlazi s rezultatom 19:13.

Nakon povratka s odmora Metalac se s četiri uzastopna pogotka vraća u igru i u 35. minuti na semaforu je 19:17. Uspijevaju gosti u 40. minuti utakmicu i izjednačiti pogotkom Petra Puljića (21:21), a odmah zatim golom Tina Katinića i povesti. Dubrava od 42. do 47. minute ne postiže pogodak, što koristi Metalac i u tom periodu s tri uzastopna gola odlazi na +3 (23:26). Od 50. do 52. minute jednako golova u seriji postiže Dubrava i na semaforu je 28:28, rezultat koji je aktivan sve do 57. minute, a i dvije minute kasnije rezultat je izjednačen. Dubrava u zadnjoj minuti preuzima vodstvo golom Petra Medića. Metalac je nakon prekršaja i crvenog kartona Medića u zadnjim sekundama imao priliku izjednačiti iz sedmerca, ali  Domagoj Grahovac brani udarac Raića te tako bodovi ostaju u Dubravi.

Najviše je golova za Dubravu postigao Ivan Vida, njih osam, a za Metalac ih je jednako postigao Petar Puljić. David Henigman imao je devet obrana, jednako koliko i golmani Dubrave zajedno, Domagoj Grahovac i Dominik Marković.

Slijedeću utakmicu Dubrava zbog odlaska u Francusku, na utakmicu 3.predkola EHF Cupa, igra u srijedu, 15.11. u Umagu protiv istoimenog domaćina.