Premijer liga : DUBRAVA BEZ BODOVA IZ RUDA

rk_rudar-128x128  RUDAR  29:27  DUBRAVA  rk_dubrava-128x128

Rukometaši Rudar upisali su veliku i važnu pobjedu protiv vodeće Dubrave i sigurno izbjegli posljednje mjesto na tablici koje znači sigurno ispadanje iz Premijer lige.

Nakon početne izjednačenosti Rudar se prvi odvojio na dva razlike i stavio Dubravu u poziciju da mora loviti rezultat kroz cijelo prvo poluvrijeme. U 21. minuti Dubrava je poravnala (8:8), ali Rudar je do kraja ponovo okrenuo rezultat u svoju korist. Nastavak je donio bolju igru Dubrave koja je u 47. minuti vodila s četiri razlike (22:18), ali je uspjela sve to izgubiti u osam minuta kada je Rudar izjednačio. Izjednačujući pogodak bio je samo jedan u seriji od njih ukupno šest koji su Rudaru minutu prije kraja donijeli prednost 27:24. Dubrava nije više imala šanse stići ovaj zaostatak te su domaćini upisali dva nova boda. Hrvoje Tojčić i Zvonimir Đikić postigli su po osam pogodaka u pobjedi Rudara, Luka Bumbak skupio je 16 obrana. S po šest pogodaka u redovima Dubrave istaknuli su se Janko Kević i Ante Babić.