KUP RH : DUBRAVA OSVOJILA 2.MJESTO

U finalu hrvatskog rukometnog Kupa PPD Zagreb je pobijedio Dubravu 35:28 i osvojio 26. naslov pobjednika, dok je Dubrava nakon nastupa u finalu 2014. godine ponovila isti uspijeh osvajanjem srebrne medalje.

Nakon očekivane pobjede u polufinalnoj utakmici rezultatom 33:30 protiv ekipe Čakovca pomalo nervozno počelo je finale protiv ekipe PPD Zagreba. Prvi pogodak pao je tak u 4. minuti kada  je Zagreb poveo 1:0. Dubrava se sjajno držala, brzim centrom i realizacijom nije dopustila Zagrebu promjenu obrana – napad, a završavala je svoje napade u samo 20-tak sekundi, i tako pomalo iznenadila momčad višestrukog pobjednika Kupa. Zagrebaši su prvu prednost od tri pogotka stvorili tek nakon što je Dubrava ostala s igračem manje, jer je imala pogrešnu zamjenu. Bila je to prva veća serija sastava koji vodi Branko Tamše. Sa 4:4 pobjegli su na 7:4, ali Dubravaši se ipak vraćaju i tri minute poslije već je 7:7. Zatim ponovno slijedi serija Zagreba. Bio je to najzanimljiviji dio finala. Premda je imao dva igrača manje Zagreb uskoro radi seriju 3:0 i sada bježi na 10:7 u 19. minuti. I uz manje napore nešto kasnije  diže tu prednost na plus pet u 25. minuti, pa onda plus sedam u 28. i bez problema odražava to u završnici prvoga dijela. Bio je to najduži niz Zagrebaša od 6:0. Konačnih 19:11 na predahu pokazuje da je PPD Zagreb igrao maksimalno ozbiljno, bez bilo kakvog opuštanja. Za Dubravu su u prvom dijelu sve pogotke zabila samo trojica igrača.

Nije Zagreb ni za trenutak smanjio brzinu, pritisak i agresivnost  u drugom poluvremenu. Maksimalno ozbiljno igrali su i dalje punim gasom i bilo je samo pitanje s kolikom razlikom će završiti finale. Kome god je trener Zagrebaša dao priliku on ju je iskoristio. Najveća prednost zagrebaša bila je u 31. kada su imali devet pogodaka prednosti. Mijenjao je dosta  i Vlado Šola, tražio raspoloženu vanjsku liniju, ali osim Ivana Dumenčića na početku i Petra Medića tijekom cijeloga susreta nije pronašao prava rješenja.

Koliko je Zagreb bio siguran u svoju igru i kontrolu rezultata pokazuje i podatak da su u napadu zaigrali Josip Vekić i Josip Ereš. Od onih koji su ušli s klupe posebno željan igre bio je Lovro Jotić i uspio je u kratkom vremenu zabiti tri pogotka. Dubrava je ostala borbena do kraja, ali nije mogla značajnije smanjiti svoj zaostatak. S osam pogodaka iz deset pokušaja Damir Bičanić bio je najefikasniji u redovima Zagrebaša. Jedini koji je  mogao i pratio taj ritam u redovima Dubrave bio je Petar Medić sa sedam pogodaka iz deset udaraca.

PPD Zagreb je tako nastavio svoj pomalo nevjerojatni niz. Ovo im je 26-ti naslov pobjednika Kupa, 17. u nizu, peti pod imenom PPD Zagreb. Dubrava je pak doživjela drugi poraz u finalnim susretima. Godine 2014. izgubili su od PPD Zagreba 39:31. Medalje pobjedniku Kupa uručili su gradonačelnik Poreča Loris Peršurić i predsjednik HRS-a Tomislav Grahovac koji je kapetanu Zagreba Zlatku Horvatu uručio i veliki pehar HRS-a. Prijelazni pehar pobjedniku Kupa uručio je pak novinar Sportskih novosti Dražen Pinević.