Pobjeda protiv Metkovića

Sinoć su naši rukometaši u sklopu 6. kola Paket24 Premijer lige na domaćem terenu svladali Metković rezultatom 30-25. Dubrava je od početka susreta protiv Metković – Mehanike krenula vrlo čvrsto. Utakmicu smo otvorili odlično i poveli 3:0. Na krilima tog početka zadržali smo vodstvo do kraja prvoga dijela. Posebno dojmljivih bilo je posljednjih deset minuta prve dionice u kojoj smo napravili niz od 8:3 i na predah odnijeli velikih šest pogodaka razlike (18:12). Drugo poluvrijeme otvorili smo s dva pogotka zaredom i pobjegla na nedostižnih osam pogodaka viška (20:12). No, gosti se nisu mirili s porazom. I sredinom poluvremena uspjeli su prepoloviti taj zaostatak (22:18). Ali iznimno raspoloženi dvojac Martin Tomšić i Marko Tkalec, nije dopustio da se susret uvede u nemirne vode. Oni su samo zabijali do kraja i na kraju nam donjeli pobjedu i vrlo bitna dva boda.

Briljirali su već navedeni Tomšić i Tkalec. Martin Tomšić je s 8 pogodaka i 6 asistencija predvodio ekipu do pobjede, a Marko Tkalec i Ivan Barbić su s krilnih pozicija zabili svaki po 6 pogodaka. Na vratima protivničku obranu izluđivao je Tomislav Sladoljev s čak 15 obrana.

Izjavu nakon utakmice dali su trener Krešo Ivanković i vratar Tomislav Sladoljev.

Definitivno naša najbolja utakmica ove sezone. Mogu od srca čestitati dečkima koji su svih 60 minuta prvenstveno vjerovali u našu 5-1 proaktivnu zonu koja je bila ključna. Iz toga smo zabijali dosta laganih golova preko naših krila. Momčad se vratila s dvije uzastopne pobjede jer smo se gotovo kompletirali i još čekamo povratak našeg Marina Lisca.“, izjavio je Ivanković, a Sladoljev je nadodao: “Vratila se pozitivna energija nakon lošijeg ulaska u sezonu i ekipa se kompletirala što se vidjelo i na terenu. Na valu ovih dobrih igara idemo na slijedeća dva gostovanja pokušati uzeti sve bodove.

U idućem kolu, našu ekipu očekuje teško gostovanje u Rudama kod dobro poznatog protivnika RK Rudara. Čestitke ekipi na vrlo bitna dva boda !