EHF Cup : POBJEDA I U UZVRATNOJ UTAKMICI

PHOENIX  21 : 36  DUBRAVA

Rukometaši Dubrave pobijedili su i u uzvratnom susretu prvog pretkola EHF Kupa maltešku momčad Swieqi YOBETIT Phoenix 36:21 (15:12) te tako osigurali prolazak u drugo pretkolo.

Sastav s Malte bio je formalno domaćin u ovom susretu jer su oba igrana u dvorani u Dubravi. Ni u ovom susretu, kao ni onom odigranom dan ranije kada je Dubrava pobijedila 45:22, nije bilo nikakve neizvjesnosti. Domaći trener Krešo Ivanković imao je prigodu isprobati kompletnu momčad. Dubrava je igrala koliko je trebalo. Nakon prvog poluvremena imali su plus tri, 15:12.

Onda su u nastavku još malo pojačali ritam, brzo pobjegli na veliku razliku i rutinski priveli susret kraju. U 47-oj minuti, hrvatski je predstavnik imao velikih deset pogodaka razlike, a na kraju 15. Ukupno je gledajući oba susreta Dubrava pobijedila 81:43, tj. s 38 pogodaka razlike.

U redovima Dubrave najprecizniji Karpo Sirotić i Karlo Godec s po sedam pogodaka uz jedan promašaj, kod gostiju ponovno najbolji Henrik Christiansen s osam pogodaka.

Dubravu u drugom pretkolu čeka portugalska Benfica.

DUBRAVA : Grahovac D., Šutalo, Godec 7, Sirotić 7, Grahovac N. 4, Javor 4, Vučelić 4, Babić 2, Ivanković 2, Topić 2, Grahovac M 1, Kaštelan 1, Mihaljević 1, Maričić, Džaja. Trener Krešo Ivanković