Vrlo bitna dva boda ostaju u Dubravi !

Sinoć su naši rukometaši došli do pobjede protiv KTC-a te tako ostvarili prvu pobjedu ove sezone. U vrlo bitnoj utakmici, gdje je pobjeda bila imperativ, naša ekipa pobjedila je rezultatom 31-25. Odlično smo otvorili susret (4:0), a prvi gol primili smo tek u 7. minuti. Do kraja prve četvrtine utakmice, uspjeli smo podići svoju prednost na plus pet (10:5). Onda Križevčani uspijevaju povezati četiri pogotka u nizu i vratiti neizvjesnot u utakmicu (10:9). Ipak smo, u preostalom vremenu, odnosno do predaha, uspjeli stvoriti dva pogotka viška i relativno zadovoljni otići na predah (15:13). U nastavku je to bila još napetija utakmica, iako smo cijelo vrijeme održavali blagu rezultatsku prednost. Ali ta prednost nije bila takva da bi se mogli opustiti. Dapače, gosti su četiri puta bili na minus jedan. Posljednji put bilo je to kod rezultata 21:20 u 46. minuti. Ključni trenuci bili su ipak, oni između 52. i 57. minute kad su naši rukometaši zabili četiri pogotka u nizu, pobjegli na šest razlike i definitivno prelomili susret u našu korist.

U redovima Dubrave, briljirao je Ivan Barbić s 10 pogodaka. Pratio ga je mladi Martin Tomšić sa 6, a po 4 gola postigli su Marko Tkalec, Tin Markoci Petreković i Maksimilijan Molc. Na vratima, odličan je bio naš Tomislav Sladoljev s 12 obrana.

Izjavu nakon utakmice dao je trener Krešo Ivanković: “Kada uđeš u seriju negativnih rezultata naravno da se mladim igračima teško izvući iz takve situacije. Nisu se predavali niti jednog trenutka i od prve do zadnje minute stvari su išle onako kako smo i željeli. Dečki su danas stvarno odigrali dobru utakmicu kako u napadu, tako i u obrani gdje smo primili 25 golova što me zadovoljava kao trenera. Ova nam pobjeda puno znači uoči idućih utakmica.”

Prvi strijelac Ivan Barbić je nadodao: “Čestitao bih svojim dečkima jer smo nakon četiri poraza stigli do pobjede. Svaki tjedan treniramo jako i ovaj tjedan smo skupili glave i rekli ovo moramo dobiti. Nadam se da će nas ova pobjeda podići da i u idućim utakmicama budemo uspješni.”

Odmora za naše rukometaše nema, već u idućem kolu dočekujemo Metković. Utakmica se igra u nedjelju, 15. listopada, u 18 sati.