Poraz u Našicama

Sinoć su naši rukometaši gostovali u Našicama gdje su u unaprijed odigranoj utakmici 10. kola Paket24 Premijer lige poraženi od Nexea rezultatom 35-28.

Nexe, aktualni doprvaci Hrvatske, pokazali su da su prema očekivanjima kvalitetnija ekipa i zasluženo su upisali nova dva boda.

Utakmice nakon reprezentativne stanke uvijek su izazov za trenere, ali kod Branka Tamšea i Nexea to nije bio slučaj sinoćSilovito otvaranje utakmice naplatili su vodstvom 5:1 u 7. minuti. Uspjeli smo na kratko uhvatiti priključak kada smo stigli na 6:3. Od toga trenutka do kraja prvoga dijela, prednost domaćina stalno je rasla i na kraju se zaustavila na plus osam na kraju prvoga dijela (20:12).

U nastavku se ništa bitnije nije promijenilo. Nexe je doduše rotiralo gotovo sve svoje raspoložive snage, ali i dalje držalo visok ritam koji jednostavno nismo mogli pratiti. Prvi put domaći sastav otišao je na deset razlike u 38. minuti (24:14). Inače, njihova najveća prednost bila je plus 11. Završilo je s osam pogodaka viška na strani Nexea (35:28). Zanimljivo je da su naši vratari dobili bitku protiv domaćih. Vasilije Vujović (8) i Matija Matov (4) skupili su 12, a domaći Moreno Car (3) i Mihailo Radovanović (4) sedam obrana. Najbolji strijelac kod Nexea bio je Luka Moslavac sa sedam pogodaka. Šest je dao Aleksandar Bakić. U našim redovima, prvo ime bio je Marin Lisac s osam pogodaka te Karlo Bijeliš sa šest.

Krešo Ivanković, trener Dubrave:
„Čestitao bih domaćinu na zasluženoj pobjedi i osvojenim bodovima. Naravno da je NEXE bio izraziti favorit i to su i pokazali. Nešto lošije smo ušli u utakmicu, to je već tradicionalno protiv NEXE, vjerojatno su dečki malo pod dojmom. Drugo poluvrijeme je bilo puno bolje i mislim da svi skupa možemo biti zadovoljni. Za nas je ovo bio odličan trening i više nego dobra priprema za ono što nam slijedi, a to je utakmica protiv Spačve u subotu u Zagrebu. Nadam se da ćemo se uspjeti oporaviti i dobro pripremiti za tu utakmicu.“

Ivan Barbić, igrač Dubrave:
„Želio bih čestitati NEXE-u na pobjedi, ali čestitao bih i svojim suigračima na dobroj utakmici. Mlada smo momčad u kojoj ima puno mladih reprezentativaca i ovakve su nam utakmice jako važne za daljnji razvoj. Okrećemo se idućoj utakmici koja je vrlo važna i koju igramo već u subotu na svom terenu protiv Spačve.“

Već u subotu igramo bitnu utakmicu. Protivnik je Spačva, a utakmica se igra u SD Dubravi od 20 sati.