Seniori poraženi od Ribnice, mlađe kategorije otvorile drugi dio sezone !

Nakon zimske pauze, naši su seniori odigrali prvi pripremni susret. U petak smo dočekali Ribnicu, trenutno šestu momčad 1.NLB Slovenske lige. Poraženi smo rezultatom 37:28 (19:16), a trener Ivanković dao je priliku gotovo svim igračima. Osjetilo se da su noge teške od priprema, a u našim redovima najbolji su bili Ivan Barbić sa šest, te Matej Komljenović s pet postignutih pogodaka. Prvu ekipu prije početka sezone još očekuju pripremne utakmice protiv Rudara i Sesveta.

Osim seniora, i naše mlađe kategorije vratile su se u natjecateljski ritam. Igrale su ekipe U17 i U15.

1.HRL U17 Dubrava – Sesvete 22:26

U derbiju kola, u vrlo dobro ispunjenoj SD Dubravi, naši su kadeti poraženi od Sesveta. Derbi je u potpunosti opravdao očekivanja jer smo doista vidjeli atraktivan rukomet uz pregršt odličnih poteza s obje strane. Utakmicu su naši rukometaši otvorili odlično (6:4 i 8:6), a na poluvrijeme odlaze s rezultatom 11:11. U drugom poluvremenu, gosti se 13 minuta do kraja odvajaju na +4 (15:19), te nakon toga tu prednost nisu ispustili. Na kraju, zaslužena pobjeda Sesvećana 26:22. U redovima Dubrave valja pohvaliti Filipa Mlinarića sa 8, te Lucasa Pitta sa 6 postignutih pogodaka. Na vratima, odličan je bio Jan Terihaj.

1.HRL U15 Metalac – Dubrava 31:32

Nakon neugodnog poraza protiv Ivanića prošli vikend, selekcija trenera Marina Klarića (debi na klupi) uspješno je odradila teško gostovanje kod Metalca. U utakmici punoj preokreta, na kraju smo slavili s jednim pogotkom razlike. Domaćin je početkom drugog poluvremena imao i +4 (17:13), no odlična igra uz veliku dozu borbenosti donijela je preokret. U 20 minuta drugog djela, Dubrava radi seriju 18:7 te pet minuta do kraja vodi 24:31. Uz malo nervoze, na kraju sasvim zaslužena pobjeda 31:32. Lucas Pitt zabio je 13 pogodaka, a po 5 su dodali Karlo Grković i Pavle Novaković. Na golu je vrlo dobar bio Jakov Perković.

2.HRL U15 Dubrava 2 – Metalac 2 43:28